Aktualności

Aktualności 2 minuty czytania

Wyjątkowy sezon koszykarek CCC Polkowice

Zakończony sezon 2012/2013 był dla koszykarek CCC Polkowice zdecydowanie najlepszy w całej historii klubu. Polkowiczanki odniosły trzy spektakularne sukcesy – zdobyły mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz wystąpiły w elitarnym turnieju Final Eight Euroligi, gdzie zajęły miejsca 5-6.

W sezonie zasadniczym rozgrywek o mistrzostwo Polski polkowiczanki doznały tylko jednej porażki – z Artego Bydgoszcz. Jak się później okazało była to jedyna porażka na polskich parkietach w całej ekstraklasie, bo w decydującej o medalach fazie play-off, podopieczne trenera Jacka Winnickiego wygrały wszystkie mecze. W wielkim finale bezapelacyjnie zwyciężyły obrończynie tytułu – Wisłę Can-Pack Kraków, pokonując rywalki cztery razy.

Także w finałowym turnieju rozgrywek o Puchar Polski drużyna CCC Polkowice nie miała sobie równych. W półfinałowej potyczce pewnie pokonała Matizola Lidera Pruszków, a w wielkim finale nie dała szans Wiśle Can-Pack Kraków.

Na parkietach europejskich koszykarki z Polkowic także spisywały się wyśmienicie. W drugim roku swoich występów w prestiżowej Eurolidze potrafiły nie tylko wyjść z bardzo trudnej grupy, zajmując trzecie miejsce, ale także awansować do najlepszej ósemki drużyn Starego Kontynentu. W turnieju finałowym rozegranym w rosyjskim Jekaterynburgu CCC Polkowice zajęło miejsca 5-6, co należy uznać za ogromne osiągnięcie.

Trzy wielkie sukcesy odniesione przez drużynę CCC w zakończonym sezonie czynią go najwspanialszym w całej dotychczasowej historii klubu.